Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Yüksek Sadakat – Renk Körü (2011)


admin@radyobizimfm.com     09-12-16     Müzik     228 Defa Okundu

Yüksek Sadakat,Yüksek Sadakat renk körü albümü,yüksek sadakat Sana Aşık Yalnız Ben,Türk Sanat MüziğiYüksek Sadakat, 3 yıllık bir aranın ardından merakla beklenen üçüncü stüdyo albümü “RENK KÖRÜ”nü DMC etiketiyle Aralık ayının 3. haftası dinleyicisi ile buluşturacak. İlk iki albümde olduğu gibi geniş bir müzikal yelpazeye yayılan şarkıların bulunduğu albümün çıkış şarkısı olan “Sana Aşık Yalnız Ben”, bugün artık nadir rastlanan, ömür boyu süren aşkları anlatıyor. Güçlü Türk Sanat Müziği etkileri barındıran şarkı ile grup, artık aramızda olmayan bütün sanat müziği bestekarlarının aziz hatıraları karşısında şarkının en sonunda yaptığı gönderme ile saygıyla eğiliyor ve müziğinin kökenlerine, ilk iki albümünde olduğu gibi bir kez daha işaret ediyor.


 

“Sana Aşık Yalnız Ben”in video klibi geçtiğimiz günlerde Arı Konak’ta gerçekleştirildi. Mantis Film’in yetenekli yönetmeni Özkan Aksular imzası taşıyan klibin görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel yaptı. Türkçe müzik yayını yapan bütün televizyonlara haftaya dağıtılacak olan video klipte rol alan tiyatro oyuncuları, şarkının hikayesine uygun bir seneryoyu canlandırarak, hikayeyi grubun performansıyla birlikte seyirciye yansıttı.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt’tan oluşan Yüksek Sadakat’in 11 yeni şarkısını barındıran “RENK KÖRÜ” albümündeki şarkılardan yedisi Kutlu Özmakinacı, ikisi Kenan Vural, ikisi ise Kutlu Özmakinacı ve Kenan Vural imzası taşıyor.

İlk iki albümüyle Türk Rock sahnesinde hatırı sayılır bir yer edinen Yüksek Sadakat, 3. stüdyo albümü “RENK KÖRÜ” ile yine üzerinden yıllar geçse de değerini kaybetmeyecek şarkılara imza atmaya devam ediyor.

 

Benzer Konular:

Hande Yener – Teşekkürler (2011)
Pınar Aylin – Hit 70’ler
Gökhan Özen – Nereye Kadar (2011)
Alişan & Demet Akalın – Melekler İmza Topluyor (2011)

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Tarkan - Adımı Kalbine Yaz (2011) başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 34 ziyaretçi çevrimiçi
10 ziyaretçi, 24 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 43 de 11:28 am
Bu ay: 50 de 08-06-2020 05:04 pm
Bu yıl: 391 de 03-06-2020 09:35 pm