Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Öztürk – Benim Gibi (2011)


admin@radyobizimfm.com     09-12-16     Müzik     214 Defa Okundu

Öztürk,Öztürk Benim Gibi,Pasaj Müzik Yaşanmışlıkların akustik bir dille anlatıldığı, Öztürk’ün dördüncü stüdyo albümü “Benim Gibi”, dört yıllık bir aranın ardından, Pasaj Müzik etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Müzik kariyerine lise yıllarında kurduğu “Sigara” adlı müzik grubuyla başlayan, yalın ve yüksek hissiyatlı şarkılarıyla özel bir dinleyici kitlesine sahip olan Öztürk, yeni albümünde hayatının bu döneminde yoğun bir yer tutan aşkı anlatıyor.

Mix’lerini Can Güngör mastering’ini Emre Malikler’in yaptığı albümün, yapım süreci altı ay sürdü. Yumuşak ve etkileyici vokali ile söylediği şarkılara melankolik bir duygu katan Öztürk, albüm vokal kayıtlarını iki haftada tamamladı.


 

Alıştığımız Öztürk sound’unun ürünü olan “Kader” ve “Doğumgünü” haricinde, bütün şarkılar akustik yapıda kaydedildi. İlk defa bu albümün kayıtlarında keman ve çello kullanan Öztürk, “Benim Gibi”de bir önceki stüdyo çalışmasında yer alan “Gitme” şarkısının akustik bir versiyonuna da yer verdi. Söz ve bestesi Can Güngör’e ait “Doğumgünü” ve sözlerini Ersin Özel’in yazdığı “Gel” isimli şarkıların dışında, bütün söz ve besteler Öztürk’ün imzasını taşıyor.

“Bu dönem aşk, hayatımda yoğun bir yer tutuyor ve ne yaşadıysam onu anlatmak istedim”

Dört yıl boyunca yaşadıklarını, sevinçlerini, hüzünlerini yeni şarkılarında anlattığını söyleyen Öztürk, kariyerinin olgunluk dönemine geçiş albümü olma özelliğini taşıyan çalışması için; “Şarkılarımı odamda akustik gitar eşliğinde besteliyorum. Bu albüm daha sade ve katıksız olduğundan daha samimi oldu” dedi.

Albümün ilk video klibi, söz ve bestesi Öztürk’e ait olan “Bu Elveda” şarkısına, Hürcan Emre Yılmazer yönetmenliğinde çekildi. Bir ayrılık hikayesinin anlatıldığı şarkının en önemli özelliği, içinde şarkının yazıldığı kişinin isminin saklı olması.

 

Benzer Konular:

Hande Yener – Teşekkürler (2011)
Pınar Aylin – Hit 70’ler
Gökhan Özen – Nereye Kadar (2011)
Alişan & Demet Akalın – Melekler İmza Topluyor (2011)

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Günce Koral - Hayat Aşktan Geçer (2011) başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 30 ziyaretçi çevrimiçi
8 ziyaretçi, 22 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 43 de 11:28 am
Bu ay: 50 de 08-06-2020 05:04 pm
Bu yıl: 391 de 03-06-2020 09:35 pm