Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Kolpa – Yatağın Soğuk Tarafı (2012)


admin@radyobizimfm.com     08-12-16     Müzik     405 Defa Okundu

Kolpa,Kolpa Yatağın Soğuk Tarafı,kolpa 2012,emre aydın,gripin,manga,pasaj müzik,grup seksendörtTemelleri grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise yıllarına dayanan rock müziğin popüler gruplarından Kolpa; ikinci albümleri “Yatağın Soğuk Tarafı” ile müzikseverlerle buluşuyor. Çift kişilik yataklarında, tek kişilik yalnızlıklar yaşayanların, şehir hayatının kargaşası ve kalabalıklığı içerisinde yalnız hissedenlerin kendilerinden çok şey bulacağı Yatağın Soğuk Tarafı, bu yılın en çok konuşulacak albümlerinden biri olarak Ocak ayında Pasaj Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak.


Son yılların dikkat çeken prodüktörlerinden Haluk Kurosman (Emre Aydın, maNga, Gripin) ile kaydedilen albümde 8 yeni şarkı, bir cover (Böyle Ayrılık Olmaz) , bir de Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu ile yeniden kaydedilen Son Nefesim’in “akustik versiyonu” yer alıyor. HK Ulus stüdyosunda kaydedilen “Yatağın Soğuk Tarafı” albümünde Kolpa grubundan Barış Yurtçu albümün yardımcı müzik prodüktörlüğünü üstlendi. Albümde klasikleşen batı enstrümanlarının yanı sıra duduk, yaylı çalgılar ve klasik Türk müziğinde kullanılan başlıca vurmalı çalgılardan bendir kullanıldı. Albümün kayıt, edit ve mix’leri Aziz Berk Erten ve Haluk Kurosman; mastering’i Amerika Sterling Sound’taki Chris Athens tarafından yapıldı.

Albümün çıkış videosu albümle aynı adı taşıyan Yatağın Soğuk Tarafı şarkısına Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekilirken, bir önceki klip Son Nefesim’in devamı niteliğindeki hikayede yine Murat Prosçiler ve Sara Vuloviç rol alıyor.

Kolpa Hakkında:
2004 yılında İstanbul’da Bora Yeter (bas) ve Barış Yurtçu (vokal) tarafından kurulan Kolpa, bugün Cenk Taner Dönmez (gitar) ve Samuray Gökçe (davul) den oluşan ekibiyle yoluna 4 kişi olarak devam ediyor.

2009 Nisan ayında ilk albümleri “Hayat Senin” yayınlandı. Kolpa, prodüktörlüğünü Matthew Erdem’in yaptığı albümde yer alan “Sayende” ve “Koşa Koşa” şarkılarına çekilen video kliplerle adını duyurdu.

2010 Şubat ayında kayıtlarına başladığı 5 cover şarkıdan oluşan maxi single albümleri “MAXIMUM” Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı. Bu albümün ilk video klip şarkısı “Böyle Ayrılık Olmaz” bir çok müzik listesinde 1 numaraya kadar yükseldi. Maximum albümünden yayınladıkları 2. video klip şarkısı ise Merve Boluğur ve Çağkan Çulha’nın rol aldığı ‘Kadınım’ oldu.

2011 Mart ayında Haluk Kurosman prodüktörlüğünde ‘Son Nefesim single’ını yayınlayan Kolpa; bu şarkıyla yükselişini hızlandırdı ve ‘Son Nefesim’ 5 hafta boyunca radyolarda en çok çalınan rock şarkı oldu.

 

 

Albümdeki Eserler

 1. Nasıl Öğrendin Unutmayı
  Söz:
  Haluk Kurosman     Müzik: Barış Yurtçu
 2. Düğüm
  Söz & Müzik:
  Sezgin Açıkgöz
 3. Yatağın Soğuk Tarafı
  Söz & Müzik:
  Haluk Kurosman
 4. Beni Aşka İnandır
  Söz:
  Haluk Kurosman     Müzik: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman
 5. Son Nefesim
  Söz:
  Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Tuna Velibaşoğlu     Müzik: Barış Yurtçu
 6. Hiç Bitmez Bu Masal
  Söz:
  Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Esin İris    Müzik: Barış Yurtçu
 7. Ağızdan Çıktığı Gibi Durmaz
  Söz:
  Haluk Kurosman     Müzik: Barış Yurtçu, Haluk Kurosman
 8. Böyle Ayrılık Olmaz
  Söz & Müzik:
  Adnan Ergil
 9. Düş Yakamdan
  Söz & Müzik:
  Sezgin Açıkgöz
 10. Son Nefesim (Akustik)
  Söz:
  Barış Yurtçu, Haluk Kurosman, Tuna Velibaşoğlu     Müzik: Barış Yurtçu

Benzer Konular:

Hande Yener – Teşekkürler (2011)
Pınar Aylin – Hit 70’ler
Gökhan Özen – Nereye Kadar (2011)
Alişan & Demet Akalın – Melekler İmza Topluyor (2011)

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Erkin Koray - İlla Ki (2012) başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 21 ziyaretçi çevrimiçi
10 ziyaretçi, 11 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 26 de 12:00 pm
Bu ay: 45 de 06-01-2021 03:08 pm
Bu yıl: 74 de 05-25-2021 11:43 am