Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

İnternet Programları ve Aracları


Asya Asya     02-02-17     Programlar     902 Defa Okundu


Windows Media Player

Windows Media Player; dünyada en fazla tanınan medya merkezlerinden biridir. Windows Media Player, karmaşıklığı ve çok sayıda özelliği ile meşhurdur; ancak bu program aynı zamanda kullanım kolaylığı ve dileyen herkesin bu programı kısa sürede anlayıp, özelliklerine göz açıp kapayıncaya kadar hakim olabilmesiyle de itibar görür. Windows Media Player, ayrıca müzik eşliğinde dans eden, dönen ve zıplayan rengarenk bir kolajdan oluşan görselliği ile de meşhurdur. Windows Media Player; uzun yıllardan beri mevcut bir programdır ve yayınlanan sürümleri iki rakamlı sayılara çoktan ulaşmıştır. Microsoft, bu pazarda başı çeker pozisyonda kalmaya ve ellerinden geldiğince bu yolda öncü olmaya çalıştığından dolayı bu program sürekli olarak güncellenmekte, yamalanmakta ve geliştirilmektedir.

Windows Media Player, yalnızca Microsoft Windows İşletim Sistemi ile çalışmaktadır ve kendilerine ait medya oynatma yazılımına sahip olan, diğer işletim sistemlerinin herhangi biri ile çalışmaz.

VLC Media Player

PC’lerimize önceden yüklü olarak gelen ve indirdiğimiz birçok video ve şarkı dosyasını çalamayan Windows Media Player günlerimizi hepimiz hatırlarız. Birçok medya oynatıcısı içerisinde önceden yüklü olan kodekler ile sunulur ve bu kodekler de genellikle en yaygın olan bazı medya tiplerini oynatmanıza olanak verir. Bazı servislerin ek kodekler indirme kabiliyeti de vardır. Şimdi ise bunların hepsini çözen bir uygulama var: VLC. VLC kendisini test etmek için bulabileceğiniz hemen hemen tüm dosya formatlarını çalabilir. İnternet üzerinden canlı radyo çalabilir, 1995’ten beri bir kenarda unutmuş olduğunuz medya dosyalarınızı çalabilir ve DVD oynatabilir. Aynı zamanda kayıt özelliği de var.
VLC, harici ekranları yapılandırabileceğiniz, ses dosyaları üzerinde ince ayar yapabileceğiniz, video döngüsü oluşturabileceğiniz çok geniş bir seçenekler yelpazesi sunuyor. 10 yıldan fazla bir çalışmanın karşılığı olarak VLC Media Player gerçekten de diğer yazılımlara göre çok daha fazla medya tipi oynatabiliyor. En şık dizaynı olan veya diğer uygulamalar ile en fazla entegre olan program olmayabilir, fakat dosya oynatmakta diğer programlara göre daha az başarısız olduğu kesin ve en önemlisi tamamen ücretsiz.


Winamp Medya Çalar
Dünya üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve en çok kullanılan multimedya oynatıcıların başında yer alan Winamp ile her türden ses ve video dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde oynatabilirsiniz.


Google Chrome 
Google Chrome, kullanıcılara daha hızlı ve gelişmiş bir web deneyimi sunmak için Google tarafından geliştirilmiş olan popüler internet tarayıcısıdır.

 


Yandex Browser 

Yandex Browser, internet üzerinde gezinmek için kullanabileceğiniz hızlı, sade ve kullanışlı bir internet tarayıcısıdır.


Adobe Flash Player
Adobe Flash Player uygulaması sayesinde internette karşınıza çıkan oyunları oynayabilir, videoları izleyebilir ve interaktif web sitelerini gezebilirsiniz.


Java

Java Runtime Environment ya da kısa adıyla JRE ilk olarak Sun Microsystems tarafından 1995 yılında geliştirilen bir programlama dili ve yazılım…


TeamViewer

Teamviewer uzak masaüstü bağlantı programı ile internet üzerinden saniyeler içerisinde herhangi bir bilgisayara kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Teamviewer 10 ile uzaktan bağlantılar çok daha kolay.

Alpemix Uzaktan Yardım

stediğiniz bilgisayara uzaktan erişebilmenizi sağlayacak Alpemix Uzaktan Yardım destek, eğitim, sunum gibi farklı alanlarda yararlanabileceğiniz ücretsiz bir yazılım.Microsoft Outlook
Microsoft Outlook, e-postalarınızı, kişilerinizi, yapılacak işlerinizi ve görevlerinizi tek bir yerde kontrol etmenize olanak sağlayan popüler e-posta istemcisidir.


YouTube Music Downloader
YouTube Music Downloader, Youtube müzik indirme programı olarak kullanabileceğiniz kullanışlı bir Youtube mp3 dönüştürme programıdır.

 

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan İletişim Programları başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 20 ziyaretçi çevrimiçi
5 ziyaretçi, 15 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 994 de 01-16-2023 09:35 am
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 27 de 03:38 am
Bu ay: 994 de 01-16-2023 09:35 am
Bu yıl: 994 de 01-16-2023 09:35 am