Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Gökçe – Kaktüs Çiçeği (2012)


admin@radyobizimfm.com     08-12-16     Müzik     376 Defa Okundu

Gökçe, Gökçe Kaktüs Çiçeği, Pasaj Müzik, pasaj muzikMelodisi, ritmi ve sözleri ile 2011 yazının en büyük hiti olan “Tuttu Fırlattı”nın da yer aldığı Gökçe’nin üçüncü stüdyo albümü “Kaktüs Çiçeği” Şubat ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanacak. “Böğürtlenli Reçel” ve “Beş Kuruş Yok” isimli albümlerinin ardından yayınlanan, dokuz şarkı bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, The Kulube ve Babajim stüdyolarında kaydedildi. Şarkıların düzenleme ve mixleri Alen Konakoğlu tarafından yapılırken, masteringi ise Michael Zimmerling yaptı.


Balkan müziğinin karakterini yansıtan, r&b, etnik ve pop rockı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alıyor. 70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümü Gökçe; samimi ve retro olarak tanımlıyor.

Albümde “Kıskanırım Seni Ben” isimli Türk sanat müziği klasiğini kendi tarzında yeniden yorumlayan Gökçe’nin diğer bir sürprizi de Miss Platnum’um “Mercedes Benz” şarkısının Gökçe’nin tarafından Türkçe sözler yazılarak yorumlanması.

Gökçe’nin “Kaktüs Çiçeği” albümün çıkış şarkısı “Ne Yapardım”ın video klibi ve albüm fotoğrafları Burak Ertaş tarafından çekildi.

“Işıklar yavaş yavaş sönmeye başladığında, insanlar uyumak için yataklarına doğru yol alırken; hani sıkıntıdan içiniz dışınıza çıkar ya, öyle bir gecede başlar kaktüs çiçeğinin hikayesi.

Yüzlerce dikenin arasından, tüm güzelliğiyle çıkıverir, tezatlığın böylesi…

Sarı, mavi, kırmızı, yeşil. Yakıştırabildiğiniz tüm renkler…

Kıskanırsınız onu, tutup fırlatasınız da gelebilir! Sormayın neden, n’apardınız bilemezsiniz. Başkası düşünmez onu sizin kadar. Hem kime ne! Bitti mi büyümesi, oh olsun geleceğe, eskiye dönersiniz! 20’li yaşlarınızı getirir aklınıza, hissettiğiniz tüm kötü şeylerin yanında yaşadığınız güzellikleri!

Ve günlerden bir gün, mesela Cuma, soldu diye üzülürken siz, aniden açıverir mevsimlere meydan okuyan inatçılığıyla.”

 

Benzer Konular:

Hande Yener – Teşekkürler (2011)
Pınar Aylin – Hit 70’ler
Gökhan Özen – Nereye Kadar (2011)
Alişan & Demet Akalın – Melekler İmza Topluyor (2011)

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan İskender Paydaş - Zamansız Şarkılar (2011) başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 28 ziyaretçi çevrimiçi
7 ziyaretçi, 21 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 36 de 05:25 am
Bu ay: 293 de 07-14-2021 02:55 am
Bu yıl: 293 de 07-14-2021 02:55 am