Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Assassin’s Creed Revelations Kanuni Sultan Süleyman Oyunu ile Geliyor


admin@radyobizimfm.com     08-12-16     Magazin     460 Defa Okundu

Assassins Creed Revelations, Kanuni Sultan Süleyman,Assassins Creed Revelations Kanuni Sultan Süleyman Oyunu,Tapınak Şövalyeleri ,Leonardo Da Vinci,Aslan Yürekli Richard,Yavuz Sultan Selim,ezio,istanbul,kıbrıs,bizans,osmanlıTapınak Şövalyeleri ve Suikastçıların amansız mücadelesini anlatan Assassin’s Creed serisi, oyuncuları tarihin tozlu sayfalarında teknolojik yeniliklerle dolu bir yolculuğa çıkartıyor

Tapınak Şövalyeleri ve Suikastçıların amansız mücadelesini anlatan Assassin’s Creed serisi, oyuncuları tarihin tozlu sayfalarında teknolojik yeniliklerle dolu bir yolculuğa çıkartıyor. Oyuncular, bu seride yeri geldi mi Aslan Yürekli Richard’ın övgüsünü kazanıyor yeri geldi mi ise Leonardo Da Vinci’nin en yakın arkadaşı oluyor.


Oyunda Kimler Var?

Uygarlık tarihini yeni bir kurguyla baştan yazan oyun, Da Vinci Şifresi gibi kitapları bile basit bırakacak konuları işliyor. Tarihin ilk çağlarında başlayan iyi kötü savaşı sonucunda yaşanan bu gizli olayları konu alan Assassin’s Creed serisi üçüncü oyunuyla İstanbul’u ziyaret edecek.

Peki, ama Ezio, İstanbul’da neler yapacak? İddia edildiği gibi Osmanlı askerlerini öldürecek miyiz? Hangi tarihi karakterler bu yapımda yer alacak? Assassin’s Creed Revelations’da padişah öldürecek miyiz? Yapımcıların açıklamalarına göre oyunda, 2.Beyazıt, Yavuz Sultan Selim ve şehzadelik dönemindeki Kanuni Sultan Süleyman yer alacak.

Oyunun ana karakterlerinden biri olan Kanuni, genç yaşına rağmen ülkesini korumak için Tapınakçılara karşı savaş başlatacak. Tapınak Şövalyeleri ise devletin geleceğini engellemek için Şehzade Süleyman’ı öldürmeye çalışacaklar.

Ezio, Şehzade Süleyman’ın büyük bir lider olduğunu fark ederek onu korumak için maceralara atılacak. Assassin’s Creed serisinin son oyunu dünya çapında 8 milyon kişi tarafından oynanmıştı.

Ezio Niye İstanbul’a Geliyor?

Brotherhood sırasında, Suikastçıların üstadı olan Ezio bu oyunda 50 yaşında olacak. Artık gizli tarikatın en ünlü ismi olan Ezio, Altair’in izlerini takip ederek Assassin’s Creed 1’deki kaleye gidecek.

Alamut Kalesi’nden esinlenen bu mekanda Ezio, Altair’in ilk önce Kıbrıs’a oradan ise Bizans dönemindeki İstanbul’a kadar uzanan macerasıyla ilgili bilgiler alacak.

İkinci Beyazıt döneminde geçen yapım, padişahın Yahudilere Osmanlı’nın kapılarını açmasıyla şekilleniyor. Bu iyi niyet göstergesi sayesinde Tapınak Şövalyeleri İstanbul’da örgütlenip, Altair’in sırrını ele geçirmeye çalışacaklar.

Ezio iddia edildiği gibi Osmanlı’nın düşmanı olmayacak. Tersine, Templer tehdidine karşı devlete Assassin’lerle yardım etmeye çalışacak.

Benzer Konular:

İstanbul Fashion Week Başlıyor
Yerli Desperate Housewifes Geliyor
Victoria’s Secret Defilesi Yine Nefesleri Kesti
Erol Köse, Asuman Krause’nin Çıplak Fotoğraflarını Yayınladı

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Ajda Pekkan'dan Twist İçin Bu Kez De Sonbahar Kreasyonu başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 16 ziyaretçi çevrimiçi
7 ziyaretçi, 9 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 26 de 12:00 pm
Bu ay: 45 de 06-01-2021 03:08 pm
Bu yıl: 74 de 05-25-2021 11:43 am