Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

3 Türk AVM’si Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü Finalinde


admin@radyobizimfm.com     08-12-16     Magazin     288 Defa Okundu

Avrupa Alışveriş Merkezleri ödülü,Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği,Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü,antalya Özdilek AVM,Marmara Forum ,Torium AVM,Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İsveç, Norveç,berlin,fransa,cannes,Kanyon, Capitol, Armada, Metrocity, Akmerkez, Meydan M1, İstinyepark, Forum İstanbul, Antares, Olivium, Beylikdüzü Migros, Panora Avrupa Alışveriş Merkezleri ödülünün verileceği finalistler arasına Türkiye’den 3 AVM girdi. Torium, Antalya Özdilek ve Marmara Forum en iyi olmak için yarışacak

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği’nce (ICSC), Gayrimenkul Fuarı MAPIC’de ‘Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü’nün verileceği yarışmada 16 finalist arasına Türkiye’den üç alışveriş merkezi (AVM) girdi. Orta büyüklük kategorisinde Antalya’dan Özdilek AVM, büyük kategoride ise İstanbul’dan Marmara Forum ve Torium AVM ödül almak için yarışacak. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İsveç, Norveç ve Portekiz’den finale kalan AVM’ler şubat ve mart aylarında jüri tarafından gezilip değerlendirildikten sonra ödüller 16 Nisan’da Berlin’de açıklanacak.


DÜNYADA 10’UNCU
Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MAPIC kapsamında gerçekleştirilen ‘Türkiye’de neler oluyor’ başlıklı panelde konuşan Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane, uluslararası derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin puanını her geçen gün artırdığını, Türkiye’nin son derece stratejik bir noktada, büyük bir değer olduğunu söyledi. Nane, perakende sektöründe Türkiye’nin dünyada 10’uncu, Avrupa’da ise 7’inci sırada olduğunu ifade etti.

TÜRK YAZI GÖZDEN KAÇIYOR
Panelin moderatörlüğünü yapan AMPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avi Alkaş da özellikle Avrupa’nın karmaşık bir dönemden geçtiği bu günlerde Türkiye’nin birbiri ardında açıklanan büyüme rakamları ile dikkati çektiğini söyledi. Alkaş, “Herkes Arap Baharı’nı konuşuyor. Bence gelmekte olan ‘Türk Yazı’ gözden kaçıyor. Türkiye, kükremiş sel gibi geliyor” diye konuştu.

Ödüle doymuyorlar
Aynı yarışmada önceki yıllarda Türkiye’den Kanyon, Capitol, Armada, Metrocity, Akmerkez, Meydan M1, İstinyepark, Forum İstanbul, Antares, Olivium, Beylikdüzü Migros, Panora ve Kozzy de farklı alanlarda ödüle layık görülmüştü.

İstanbul’u AVM’ler büyüttü
İstanbul’u AV M’lerin prestijli hale getirdiğini söyleyen yarışmanın finalistlerinden Torium’un yatırımcısı Aziz Torun, Türkiye’nin iddialı bir ülke haline geldiğini belirterek “ICSC dünyada çok prestijli bir yarışma. Finale kalmak bile bizim için çok önemli” dedi.

Herkes Türkiye’yi izliyor

Türki ye’nin birçok alanda her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD ) Başkanı Hakan Kodal ise, herkesin Türkiye’yi izlediğini söyledi. Kodal, zamanında Türkiye’yi risk olarak görenlerin bugün yatırım için fırsat kolladığını belirtti.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Model'in Pembe Mezarlık Şarkısı Roman Oluyor başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Şuanda 26 ziyaretçi çevrimiçi
6 ziyaretçi, 20 robot, 0 üye
Tüm zamanlar: 391 de 03-06-2020 09:35 pm
Bugünkü Maksimum Ziyaretçi Sayısı: 43 de 11:28 am
Bu ay: 50 de 08-06-2020 05:04 pm
Bu yıl: 391 de 03-06-2020 09:35 pm